Google Pixel

  • Posted on: 1 December 2016
  • By: pcmaniakadmin

Google Pixel je nový telefon přímo od Googlu, který svou výbavou a parametry útočí na ty nejlepší telefony s Androidem. Jak se to Googlu povedlo? Přestože se telefon ještě oficiálně v ČR neprodává, připravili jsme pro vás shrnutí několika recenzí z renomovaných zahraničních serverů. K dostání bude ve dvou modelech, Google Pixel a Google Pixel XL. Liší se ve velikostí displeje, rozlišením a výdrží baterie. Přesnější info najdete v tabulce ve článku. Ve většině silných a slabých stránek se shodují, přesto je tu několik bodů, ve kterých recenze za jedno nejsou. Přesvědčte se sami.

 

Hmotnost 143 g (167 g Pixel XL)
RAM 4 GB
Rozlišení displeje 1 920 x 1 080 (2 560 x 1 440 Pixel XL)
Velikost displeje 5 palců (5,5 palců Pixel XL)
Výška 143,8 mm (154,7 mm Pixel XL)
Šířka 69,5 mm (75,7 mm Pixel XL)
Hloubka 8,5 mm (8,5 mm Pixel XL)
Hlavní fotoaparát 12 Mpx
Přední fotoaparát 8 Mpx
Velikost paměti 32 GB nebo 128 GB
Kapacita baterie 2 770 mAh (3 450 mAh Pixel XL)

 

Recenze Google Pixel na theverge.com

(celá recenze na theverge.com)

  • Životnost baterie
  • Rychlost a výkon
  • Google Assitant
  • Není voděodolný
  • Design nenadchne, už jsme ho viděli

Stejně jak všechny vrcholové telefony posledních let je i tento vytvořen z kombinace skla a kovu. Na první pohled se může zdát, že se Google až příliš inspiroval Applem, protože rámeček, uložení antény i ostatní rysy jsou až nápadně povědomé. Škoda je, že není voděodolný, pokud si ho plánujete brát do vany, musíte být opatrnější než v případě nového Samsungu nebo Applu. Nabíjení je rychlé skrze USB-C kabel a nechybí vstup pro sluchátka v horní části telefonuReproduktor je pouze jeden, dole, poměrně hlasitý a slušné kvality.

Hardwarové parametry telefonu jsou jednoduše skvělé. Procesor Snapdragon 821, 4GB RAM a fantastický OLED displej, s brilantní černou a velmi vydařeným podáním ostatních barev. Pokud vám jde čistě o výkon telefonu, tak Pixel je v současné době ten nejvýkonnější Android jaký můžete koupit. Další věc co se Googlu povedla na jedničku je výdrž baterie. I pěti palcový model vydrží celý den i při velké zátěži, při běžném používání úspěšně atakuje hranici dvou dní. Větší model, vybavený vyšší kapacitou baterie je na tom ještě lépe. Pokud je pro vás výdrž telefonu prioritou, rozhodně jděte do XL verze.

Fotoaparát má 12,3 Mpix, bohužel mu chybí optická stabilizace obrazu, ale přesto jsou fotky z něj úchvatné – srovnatelné s Iphone 7 i Galaxy S7. Podobně jako Samsung sází na umělé zpracování fotografie a HDR dokáže zázraky. Máte možnost zapnout i HDR+ mód, který je o něco pomalejší, ale výsledek většinou stojí za to. Oproti tomu Apple více preferuje přirozený vzhled fotky. Příjemné je, že aplikace fotoaparátu startuje velmi rychle a máte tak šanci zachytit aktuální momentky.

Za zmínku stojí i Google Assistant, jedná se o obdobu Siri u Applu. A stejně jako Siri vás občas překvapí skvělou odpovědí a jindy zase zklame, když vůbec nepochopí dotaz. Recenzent chválí možnost skrze asistenta rezervovat stůl v restauraci, ale třeba dotaz na objednání Uberu nepochopil. Google ale slibuje průběžná vylepšení, to příští by jsme měli čekat v průběhu prosince. Jako systém je použit Android 7.1 s několika specifickými úpravami pro Pixel. Potěší drobnosti jako Live Wallpaper, který dokáže měnit pozadí telefonu podle stavu baterie, denní doby, místa atd … Dále Google poskytuje 24/7 podporu ať už prostřednictvím chatu nebo hovoru s operátorem.